Yalın Üretim

Yalın Üretim – Metodu:

Yalın Üretim; Ford Q1, IATF 16949 vb. otomotiv sektörüne yönelik yönetim sistemleri standardları ile birlikte kullanılan, tamamlayıcı nitelikteki metotları, şartları, formları vb. içeren, standardlar içerisinde bir manuel ve-veya metod şeklinde atıf yapılan bir gerekliliktir. Özellikle otomotiv sektöründe olmazsa olmaz bir gerekliliktir. 

Minimum zaman-süre, minimum hareket, minimum taşıma, minimum stok, minimum elleçleme/işçilik, minimum maliyet vb. çerçevesinde maksimum fayda-kalite vb. içerecek şekilde fabrika yerleşim planlarının optimize edilmesine dayanan bir metoddur. Ayrıca; proses akış şeması ve fabrika yerleşim lay out planı üzerinden en minimum şartlarda, en maksimum faydanın sağlanmasına yönelik; makineler, hatlar, tezgahlar, depolama alanları, kalite kontrol alanları vb. kullanım alanları, operasyonların sırası, etkileşim vb. planlanır, değer akış analizleri ve haritaları yapılır. Değeri en yüksek olan seçenekler üzerinden planlar hayata geçirilir.

  • Danışmanlık Hizmetleri,
  • Eğitim Hizmetleri,
  • Denetim Hizmetleri,
  • Belgelendirme Organizasyonu Hizmetleri,
  • Standard Tedarik/Satış Hizmetleri

adı altında NE ZAMAN (hafta içi / hafta sonu), NE KADAR SÜRE İLE (proje bazlı / sürekli), NEREDE (sizin yerinizde / ISQO ofiste) , NASIL (kişi bazlı / grup bazlı / 1-1 / online / uzaktan), HANGİ konu veya konularda ihtiyaç duyuyor iseniz, ISOQ olarak biz hazırız.

Yeri, zamanı, türü, içeriği SİZ BELİRLEYİN, siz bize değil, BİZ SİZE UYALIM.

İletişime geçin.