FMEA – AIAG VDA FMEA – Olası Hata Türleri ve Etkileri Analizi

AIAG VDA FMEA, AIAG VDA FMEA danışmanlığı, AIAG VDA FMEA eğitimi, Olası Hata Türleri ve Etkileri Analizi danışmanlığı, Olası Hata Türleri ve Etkileri Analizi eğitimi

AIAG VDA FMEA – Olası Hata Türleri ve Etkileri Analizi:

FMEA – AIAG VDA FMEA – Olası Hata Türleri ve Etkileri Analizi; Ford Q1, IATF 16949 vb. otomotiv sektörüne yönelik yönetim sistemleri standardları ile birlikte kullanılan, tamamlayıcı nitelikteki metotları, şartları, formları vb. içeren, standardlar içerisinde bir manuel ve-veya metod şeklinde atıf yapılan bir gerekliliktir.

AIAG kaynaklı bir manuel’dir.

Seri üretim öncesi süreçte, tedarikçinin seri üretim esnasında imalat, kalite kontrol, depolama, iç taşıma, alt tedarikçilere yönelik dış taşıma vb. tüm operasyonları içerecek şekilde tüm prosesinde karşılaşabileceği olası hataların tahminlere dayalı olarak bir ekip dahilinde tespit edilip, risklerin kabul edilebilir düzeylere indirgenmesine yönelik yürütülen bir metoddur.

Bir bakıma, kalite amaçlı bir risk analizi metodudur.

Eğer ki seri üretimde ürün ve proses kalite problemleri yaşanıyor ise, bunun kök nedeni ya iyi hiçbir risk analizi yapılmamış olması, yada yapıldı ama etkin yapılmaması, yada etkin yapıldı ama aksiyonların etkin alınmamış olmasıdır.

3ncü taraf özel bir belgelendirme söz konusu değildir. Müşteri ile tedarikçi ve hatta alt tedarikçiler arasında yürütülen bir süreçtir.

Daha fazla bilgi için iletişime geçin.

Direkt UZMANI ile GÖRÜŞÜN. TEKLİF ALIN.