FMEA

FMEA danışmanlık, FMEA eğitim, FMEA denetim, FMEA belgelendirme

FMEA – Olası Hata Türleri ve Etkileri Analizi:

FMEA – Olası Hata Türleri ve Etkileri Analizi; Ford Q1, IATF 16949 vb. otomotiv sektörüne yönelik yönetim sistemleri standardları ile birlikte kullanılan, tamamlayıcı nitelikteki metotları, şartları, formları vb. içeren, standardlar içerisinde bir manuel ve-veya metod şeklinde atıf yapılan bir gerekliliktir.

AIAG kaynaklı bir manuel’dir.

Seri üretim öncesi süreçte, tedarikçinin seri üretim esnasında imalat, kalite kontrol, depolama, iç taşıma, alt tedarikçilere yönelik dış taşıma vb. tüm operasyonları içerecek şekilde tüm prosesinde karşılaşabileceği olası hataların tahminlere dayalı olarak bir ekip dahilinde tespit edilip, risklerin kabul edilebilir düzeylere indirgenmesine yönelik yürütülen bir metoddur.

Bir bakıma, kalite amaçlı bir risk analizi metodudur.

Eğer ki seri üretimde ürün ve proses kalite problemleri yaşanıyor ise, bunun kök nedeni ya iyi hiçbir risk analizi yapılmamış olması, yada yapıldı ama etkin yapılmaması, yada etkin yapıldı ama aksiyonların etkin alınmamış olmasıdır.

3ncü taraf özel bir belgelendirme söz konusu değildir. Müşteri ile tedarikçi ve hatta alt tedarikçiler arasında yürütülen bir süreçtir.

Daha fazla bilgi ve ihtiyaç duyduğunuz tüm hizmet(ler) için; iletişime geçin, direkt UZMAN’ ından TEKLİF ALIN.

Yeri ve Zamanı SİZ BELİRLEYİN. Siz bize değil, BİZ SİZE UYALIM.

NOT: İLETİŞİM SAYFASI üzerinde ve aynı zamanda bu sayfanın en altında yer alan İstanbul, Kocaeli, Bursa, Ankara lokasyonlarına yönelik iletişim bilgileri üzerinden bize ulaşabilirsiniz. Telefon veya mail ( info@isoq.com.tr ) veya whatsApp (0533 436 65 67) mesaj veya aşağıdaki TEKLİF TALEP FORMU‘ nu kullanabilirsiniz. Takriben ilk 24 saat içerisinde proje teklifimizi sizler ile paylaşıyor olacağız. Onaylarınız nezdinde ne zaman isterseniz, proje çalışmalarına başlayabiliriz.

TEKLİF TALEP FORMU:

Bu zamana kadar gerçekleştirdiğimiz projelere yönelik bilgi için bakınız; GÜNCEL FAALİYETLERDEN GÖRÜNTÜLER.