Ford Q1 Ödülü

Ford Q1 Ödülü – Tercih Edilir Tedarikçi Durumları – Sistemi/Belgelendirilmesi:

Tedarikçilerin, yansanayilerin Ford ile çalışabilmesi adına kırmızı çizgi niteliğinde bir belgelendirme, ödüllendirmedir. 3ncü taraf bir belgelendirme söz konusu değildir. Belgelendirme, ödüllendirme, direkt Ford tarafından gerçekleştirilmektedir.

Ama öncesinde, yansanayi ve tedarikçinin IATF 16949, ISO 14001 yönetim sistemleri ve belgelerine sahip olması, güçlü bir iş sağlığı ve güvenliği alt yapısına sahip olması beklenir. Sonrasında Ford tarafından gerçekleştirilecek Ford Q1-GMMOG/LE ve Ford Q1-MSA denetimlerinden de başarı ile geçilmesi durumunda Ford Q1 statüsü hak edilebilmektedir.

Ford bazlı bir belgelendirme, ödüllendirmedir.

 

 

Ford Q1 – GMMOG/LE – Küresel Malzeme Operasyonları Yönetim Kılavuzu / Lojistik Değerlendirmesi:

Ford Q1 ödüllendirmesine yönelik ikmal performansı ve kabiliyetlerinin sorgulanması anlamında hem ana referans olarak kullanılan, hem de check list olarak kullanılan bir manuel’dir. AIAG tarafından yayınlanır.

Ford bazlı bir belgelendirme, ödüllendirmeye yönelik AIAG tarafından da yayınlanan gereklilikleri içeren bir check list / manuel’ dir.

 

 

Ford Q1 – MSA – Üretim Saha Değerlendirmesi:

Ford Q1 ödüllendirmesine yönelik kalite performansı ve kabiliyetlerinin sorgulanması anlamında hem ana referans olarak kullanılan, hem de check list olarak kullanılan bir manuel’dir.

Ford bazlı bir belgelendirme, ödüllendirmeye yönelik AIAG tarafından da yayınlanan gereklilikleri içeren bir check list / manuel’ dir.

Güncel kopyaya Ford’ un www.covisint.com isimli sitesinden ulaşılabilir.

 

 

Ford Q1 – QOS – Kalite İşletim Sistemi:

Ford Q1 ödüllendirmesine yönelik yansanayi tarafından izlenmesi istenen performans metrikleri/göstergelerine yönelik hem referans alınan, hem de aylık olarak veri girişleri gerçekleştirilip Ford’ a düzenleme yapılabilen bir database’ dir.

Ford bazlı bir belgelendirme, ödüllendirmeye yönelik performans göstergeleri, metrikleri içeren bir işletim sistemidir.

Güncel kopyaya Ford’ un FOSN (Ford Tedarikçi Portalı) üzerinden ulaşılabilir.

Aşağıdaki hizmet türlerinden hangisi / hangileri için NE ZAMAN (hafta içi / hafta sonu), NE KADAR SÜRE İLE (proje bazlı / sürekli), NEREDE (sizin yerinizde / ISQO ofiste) , NASIL (kişi bazlı / grup bazlı / 1-1 / online / uzaktan), HANGİ konu veya konularda ihtiyaç duyuyor iseniz, ISOQ olarak biz hazırız.

Yeri, zamanı, türü, içeriği SİZ BELİRLEYİN, siz bize değil, BİZ SİZE UYALIM.

İletişime geçin.

Daha fazla bilgi için iletişime geçin.

Direkt UZMANI ile GÖRÜŞÜN. TEKLİF ALIN.